YOGA -

V dnešní uspěchané má stres velký vliv na naše životy. Musíme za 24 hodin stihnout mnohem více věcí, než naše babičky...

V dnešní uspěchané má stres velký vliv na naše životy. Musíme za 24 hodin stihnout mnohem více věcí, než naše babičky a často se kvůli tomu pohybujeme v kruhu permanentního stresu. O to více následků to na nás zanechává.

Přitom se vůbec nedá říci, že bychom byli díky hektickému tempu spokojenější, naplněnější, šťastnější. Bohužel je tomu právě naopak. Osobní zkušenost se stresem a s vyhořením se týká většiny z nás, a mnohdy i bez toho, aniž bychom si to uvědomovali

May you will find time in each day to befriend to your soul”

“May you live more in your devotion, than your emotion”

“May you use the Light of this Love to build your forever.”

Tato slova patří mému učiteli yogy – Guru Singhovi. Poznala jsem ho v roce 2008 v ašrámu v Indii, kde jsme kromě hlubokého učení, denně cvičili yogu. Nevěděla jsem vůbec nic o kundalini yoze, ani to, že to je druh yogy, který tam cvičíme, ale věděla jsem svým celým já, že jsem se našla, že tato yoga se mnou již zůstává navždy. Pro mne krásné spojení s koučováním, které ovšem dostává mnohem hlubší hladinu působení. Spojení těla, duše a Ducha.

92% našeho směřování řídí naše podvědomí. Nedotkli bychom- li se tedy při koučování hlubších vrstev našeho vnitřního světa, měli bychom jen malou šanci na změnu.

Meditace, zaměřování pozornosti dovnitř sebe, na svou vnitřní krajinu, teprve může změnit i krajinu okolo nás. Je to jediná možná cesta k naplnění smyslu života. K naplnění našeho vnitřního cíle, který je zcela odlišný od cíle venkovního.

Dlouhé roky se zabývám studiem lidské mysli, duše a rozdílných aspektů žen a mužů. Hluboká meditační praxe mne dovedla k probuzení své kundaliny energie, což byl dramatický zážitek na hranici zešílení! Vnímání a cítění všeho a každého v každý jeden  okamžik zní jako něco, k čemu jogín směřuje.. Ovšem musí na to být připraveno tělo, nervová soustava i vědomí člověka, který musí již velmi dobŕe znát všechny kličky své mysli, aby mysl neovládala jeho, ale on ji. Tento dar ve mě otevřel novou cestu poznání, rovinu cítění a vnímání sebe, mé mysli,  i druhých a otevřel mi cestu ke studiu a posléze i učení Kundaliny yogy a zcela přetvořil i můj přístup při koučování.

Dnes díky tomu, že yogou a meditacemi kultivuji svou empatii a sensitivitu lépe navnímávám, s čím ke mně klient přichází, zda chce jen utvrdit, že jeho cesta je spravná a ve skutečnosti na sobě nechce pracovat ani nic měnit, mohu načíst pole jeho vzorců, karmy, a nastavit mu tak skvělé zrcadlo. Nebo navnímat, co chce slyšet, nebo naopak pojmenovat bod,  kde sám sobě lže a nevidí to, a ve skutečnosti mu to brání k postavení se do pravdy, a tím do jeho síly. Každá nezpracovaná situace, a krizový stav kterou mysl vyhodnotí jako zátěžovou tělo somatizuje a může vést před různá odpojování- (jídlo, alkohol, spánek, drogy, nakupování) až k nemoci, když dlouho všechny ty signály, které nám tělo vysílá neposloucháme, tak až k smrti.

Miluji spojovat svět vnitřní se světem byznysu, realitu a materii s hodnotami a vizí, spojení těla, mysli a ducha, terapii s duchovním rozhovorem, ale především jít po vlastní cestě, rozdávat své dary.. být vědomější na cestě životem, být strůjcem svého života, vztahů, práce, mysli, přítomnosti a tím i budoucnosti..
Zaměřuji se studium bílé tantrické yogy,
inspiruje mě rozvíjení jemnohmotného aspektu naší bytosti a jeho dopad na páry i jednotlivce.

Kundalini yoga mi tolik pomáhá, a neumím si bez ní již život představit. Lépe díky ní zpracovávám somatizované emoce, harmonizuji se, uzdravuji se, dokáži si užívat v každém nádechu a výdechu TEĎ A TADY.

Při  lekcích kundalini yogy  procvičujeme tělo pomocí kryjí, relaxujeme v lázni léčivého gongu, meditujeme, zpíváme mantry. Jste srdečně zváni se kdykoli přidat!

“Proto, abys byl šťastný, nemusíš vůbec nic udělat. Ve skutečnosti toho děláš příliš proto, abys byl nešťastný. Jestli opravdu chceš být nešťastný, dělej toho příliš. Jestli chceš být šťastný, nech věci, aby se děly, dovol věcem být. Zastav se, uvolni se a odpoutej se.”        Osho

 

Lekce kundalini jógy:

Centrum kundalini yogy

Jindřišská 10, 110 00 Praha 1

Každé úterý: 10:00 – 11:30

CENA: 250,-

 

Objednat

 

Individuální lekce jógy:

Chomutov, Praha

Termín po domluvě

CENA: od 900,-

Objednat